Laskutusohjeet

 Alta löydät ohjeet laskutusta varten toimipisteittäin

 

Raskone Oy:tä laskuttaessanne on ensiarvoisen tärkeää, että otatte huomioon alla mainitut seikat ja toimitatte laskut tämän ohjeistuksen mukaisesti. Emme valitettavasti voi käsitellä tämän ohjeistuksen vastaisesti toimitettuja laskuja.

  • Minimimaksuehto on 30 päivää netto, ellei pidemmästä ole sovittu toimittajan kanssa
  • Emme hyväksy laskutuslisiä tai muita lisäveloituksia laskuihin
  • Varaosalasku on maksukelpoinen vain, jos siitä löytyy tilaajan ostotilausnumero
  • Varaosalaskuissa ostotilausnumero merkitään joko Otsikkotasolla Finvoice/InvoiceDetails/OrderIdentifier tai Rivitasolla Finvoice/InvoiceRow/RowIdentifier
  • Varaosatoimitusten mukaan tulee aina liittää hintatiedot sisältävä lähetyslista, jonka viitetiedoissa tulee näkyä ostotilausnumero
  • Muissa kuin varaosalaskuissa tilaajan nimi tulee löytyä laskulta
  • Käyntiosoitteisiin tai henkilökohtaisiin sähköpostiosoitteisiin toimitettuja laskuja emme käsittele, eikä niitä välitetä edelleen skannattavaksi
  • Laskut on päivättävä samalle kuukaudelle kuin tavara tai palvelu on toimitettu

    1.4.2020 alkaen otamme vastaan ainoastaan verkkolaskuja. 

Huomioittehan Raskone Oy:n pääkonttorin muuttuneet osoitetiedot 16.4 alkaen. Uusi käynti- ja postiosoitteemme on Mannerheimintie 105, 00280 Helsinki. Laskutusosoitteet säilyvät ennallaan, ja vastaanotamme laskuja ainoastaan verkkolaskuina

Verkkolaskua varten tarvittavat tiedot ovat:

Raskone Oy
Y-tunnus: 1513664-8
Operaattori: Basware (BAWCFI22)
OVT-tunnus: (katso luettelo alla)

Toimipiste OVT-tunnus
Espoo 00371513664848
Helsinki Malmi 003715136648101
Hämeenlinna 00371513664819
Joensuu 003715136648751
Jyväskylä 00371513664822
Kajaani 00371513664812
Kotka 00371513664823
Kouvola 00371513664805
Kuopio 00371513664807
Lahti 003715136648107
Lappeenranta 003715136648501
Mikkeli 00371513664806
Oulu 00371513664810
Seinäjoki 003715136648602
Tampere 00371513664804
Turku 00371513664802
Vaasa 00371513664808
Vantaa Airport 00371513664801
Vantaa Airport Trailer 00371513664826
Ylivieska 00371513664811
Johto 00371513664814
Taloushallinto 00371513664860
Tietohallinto 00371513664870
Materiaalipalvelut 00371513664828
Huolto- ja korjaussopimukset 00371513664846
Myynnin tuki 00371513664865
Alihankinta 00371513664829